Vienkartinis apsilankymas - 25 eur
Perkant 4x planą - 22.5 eur
Tapyba
Su Raminta
Trečiadieniais 19:30
Praktika vedama lietuvių kalba.
Tapybos užsiėmimas — tai erdvė, kurioje ieškoma maloniausio tapymo būdo, tapybinio žaidimo, savitos raiškos. Tai meditacija, atsipalaidavimas, susitikimas su potėpiais, spalvomis, tekstūromis.
Kviečiu paleisti, kas nereikalinga ir pasinerti į tapybinį procesą, kuriame iš vaizduotės išnyra pamirštos mintys, sapnai, vizijos, o tapyba visa tai pasakoja be žodžių.
Kiekviename užsiėmime pristatoma tema, atmosfera, siūlomos raiškos priemonės, užduotys, padedančios pažinti amatą. Mokytoja pateikia techninių tapybos galimybių spektrą sklandžiam asmeninių idėjų pildymui bei supažindina su tapybos istorijos fragmentais, svarbiais tapytojais, išvysčiusiais įvairius tapybos stilius.
Praktikos metu piešiama ar tapoma teptuku ant drobės ar popieriaus. Su individualia mokytojos pagalba atrandami patogiausi ir lengviausi būdai jausmui perteikti, vaizdiniui sukurti, emocijai išreikšti. Atpalaiduojančiame tapymo procese eksperimentuojama tobulinant įgūdžius ir ieškant tapybinės laisvės.
Sukurti kūriniai — įkrauti tapant, patiriant save ir aplinką, įkvėpti jums svarbiomis idėjomis. Asmeninę reikšmę turintys autentiški kūriniai papuoš jūsų namus, o užsiėmimų metu tobulintas vizualinis raštingumas — jūsų vaizduotę.
Tapybos praktikoje gali dalyvauti kiekvienas, išankstinis pasiruošimas nėra reikalingas.
TAPYBOS MOKYTOJA
Raminta Dirsytė-Urbonienė
Tapyba atskleidžia supančios tikrovės grožį sukurdama prasmę matančiojo akyse.
Tapydama aš iš artimos aplinkos surenku tai, kas man įdomu, svarbu, kas mano akimis reikšminga. Pastaruosius septynis metus užsiimu profesionalia menine praktika, baigiau tapybos bakalauro ir magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, dirbau šiuolaikinio meno galerijoje. Šis koncentruotas mokymasis man padėjo suprasti, kad šiandienos meno patyrimas ir kūrybinė veikla įgalina stebėtoją, kuriuo esame kiekvienas, atrasti naujus matymo būdus, įžvelgti mus supančių įvykių reikšmes, auginti vaizduotę. Šis gebėjimas ne tik padeda pažinti pasaulį, bet ir pripildo kasdienybę grožiu.
Tapymo procese piešianti ranka jungia mintis su tuo, kas vaizduojama, vidinį patyrimą su potėpiu, linija, ritmu, spalva. Šviesa, gamtos kaitos dinamika, daiktų paviršiai, spalvos — sukelia pojūčius, o jų pastebėjimas ir patyrimas per tapybą — įžemina.
Atrakintas tapybinis matymas gali tapti vidinės ramybės erdve, kurioje gausu vietos klaidžiojimui, savęs pažinimui. Tai laikas susitikimui su dabartiniu autentišku savimi, savitai matančiu pasaulį.