Mokytojai
Kristina Bučinskaitė
Esu tvirtai įsitikinusi, kad kiekvienas iš mūsų savo viduje turi pilną įrankių komplektą, kuriuo gali sau padėti jaustis taip, kaip nori. Prieš keturis metus atradusi kvėpavimą kaip vieną pagrindinių savo būsenos keitimo įrankių, nuolat gilinuosi į skirtingų kvėpavimo technikų taikymą kasdienybėje. Vedu praktinius užsiėmimus bei asmenines sesijas. Taip pat, organizuoju psichodelinio kvėpavimo vakarus, kuriuose kviečiu žmones giliai patirti savo vidinius procesus ir paleisti sukauptą įtampą. Visose kvėpavimo praktikose vedu savo pačios kurtas meditacijas, padedančias pilnai ir greitai atsipalaiduoti.
Tikiu, kad praktikuojant kvėpavimą galima smarkiai pagerinti savo gyvenimo kokybę – atsikratyti nerimo, nemigos, fizinio bei emocinio skausmo ir tapti gerokai laimingesniu žmogumi.
Kristė Sedlevičiūtė
Mano jogos kelionė prasidėjo, kai dirbdama intensyvų darbą Londone nusprendžiau pabėgti nuo streso ir išvykti į pasaulinę jogos sostinę - Rišikešą, esantį Indijoje. Ten įgijau 200val. Hatha jogos mokytojos sertifikatą ir grįžusi į Londoną iškart ėmiau vesti jogos užsiėmimus. Netrukus baigiau ir 100val. Yin jogos kursus su Adamu Stonebrakeriu, dalyvavau įvairiuose jogos mokymuose Londone, kur toliau gilinau jogos, anatomijos, meditacijos, filosofijos ir kūno judesio žinias. Nenustoju mokytis ir tobulėti kasdien.
Mano vedamos praktikos yra pritaikytos šiuolaikiniam žmogui, jose skiriu daug asmeninio dėmesio kiekvienam. Visuomet remiuosi jogos tradicija bei šiuolaikiniu judesio mokslu ir pabrėžiu, kad pozas turime pritaikyti prie mūsų unikalaus kūno (su skirtingomis traumomis, patirtimis ir galimybėmis), o ne sprausti kūną į vieną “teisingą” jogos pozos versiją. Savo užsiėmimuose skatinu būti sąmoningais ir klausyti savo kūno.
Indrė Anicca
Joga mano gyvenime atsirado tuo metu, kai Londone gyvenau itin greitą, įtemptą ir nuolatinio nerimo kupiną gyvenimą. Joga patraukė mano dėmesį kaip naujas būdas išjudinti savo kūną, sutvirtėti ir tapti lankstesne, o palaipsniui tapo mano terapija, kuri padėjo atlaikyti gyvenimo metamus sunkumus ir rasti vidinę ramybę.
Jogos praktikų metu, aš pirmą kartą pajaučiau, ką reiškia nebegirdėti minčių, kurios nuolat mane engė. Jos dėka, aš radau komfortą ir patogumą tiesiog būdama dabartiniame momente, pagaliau patyriau ir išmokau ką reiškia nenerimauti dėl to kas buvo ar dar tik bus.
Įvairūs jausmai vis dar būna aplanko, nes gyvenimas nelengvėja, tačiau tai kaip reaguoju į metamus iššūkius - keičiasi. Galiu juos priimti ir atlaikyti vis lengviau ir vis ramiau. Turbūt šita kelionė niekada ir nesibaigs. Bet ta valanda, kai mes susitinkame kartu ieškoti ramybės jausmo, grįžti atgal į save, man yra ta veikla, kurioje aš jaučiuosi kaip namuose ir man be galo gera jus lydėti ten pat.
Asta Paulauskaitė
Šokyje esu tiek, kiek save atsimenu. Pradžia buvo Kauno choreografijos mokykloje, vėliau itin susidomėjau Hip Hop stiliumi ir taip tęsėsi toliau. Norėčiau sakyti, kad nėra šokio stiliaus, prie kurio nebūčiau prisilietusi. Didžiulė ir įvairialypė patirtis man padeda įsilieti į muziką ir pernešti ją per savo kūną neįvardinant jokio konkretaus stiliaus.
Jau kurį laiką gilinuosi į terapinę šokio pusę. Tai ir šokio - judesio terapija, tiek 5 ritmų praktika, tiek visos kitos šokio judesio kalbos, kurios verčia nusimesti įsitikinimus ir apie save, ir apie šokį. O kalbant apie šokį įsitikinimų yra daug: pastebiu, kiek daug žmonių jaučia diskomfortą užgrojus muzikai.
Laisvė prasideda nuo minties, paskui nuo drąsaus žingsnio, o tada jau seka patirtis ir komfortas, į kurį mes įžengiam. Judesiui reikia tik atsipalaidavimo ir lūkesčių nusimetimo. Tik tiek. Žinau, kad gali skambėti daug, bet labai skatinu pabandyti ir pajusti, jog įmanoma. Kviečiu patirti šokio galią kartu ir leisti savo asmenybei atsiskleisti ritme.
Živilė Samana
Esu Živilė, atsidavusi garso gydymo, meditacijos menų praktikė, sertifikuota jogos instruktorė. Mano kelionė į garsų ir jogos sritis prasidėjo prieš 13 metų, o gilų meditacijos pasaulį atradau prieš dešimtmetį. Septynerius metus praleidau Pietryčių Azijoje, skirdama savo laiką studijuodama ir tyrinėdama visas šias senoves tradicijas.
Mano kelias atvedė mane į daugybę Vipasanos stovyklų, kurių dėka turėjau privilegiją keletą mėnesių gyventi budistų vienuolyne. Sąmoningas gyvenimas tapo ne tik mano gyvenimo būdu, bet ir mano kelrode šviesa.
Garsas, turintis gilų gebėjimą nuraminti protą ir kūną, atkurdamas vidinę ir išorinę harmoniją, užima ypatingą vietą mano širdyje. Asmeniniai garso masažo potyriai yra ypač transformuojantys. Už savo žinias ir praktiką groti gongais ir tibetietiškais dainuojančiais dubenimis esu dėkinga meistrams iš Jungtinės Karalystės. Savo praktikose jūsų visada laukiu atvira širdimi.
Raminta Dirsytė-Urbonienė
Tapyba atskleidžia supančios tikrovės grožį sukurdama prasmę matančiojo akyse.
Tapydama aš iš artimos aplinkos surenku tai, kas man įdomu, svarbu, kas mano akimis reikšminga. Pastaruosius septynis metus užsiimu profesionalia menine praktika, baigiau tapybos bakalauro ir magistrantūros studijas Vilniaus dailės akademijoje, dirbau šiuolaikinio meno galerijoje. Šis koncentruotas mokymasis man padėjo suprasti, kad šiandienos meno patyrimas ir kūrybinė veikla įgalina stebėtoją, kuriuo esame kiekvienas, atrasti naujus matymo būdus, įžvelgti mus supančių įvykių reikšmes, auginti vaizduotę. Šis gebėjimas ne tik padeda pažinti pasaulį, bet ir pripildo kasdienybę grožiu.
Tapymo procese piešianti ranka jungia mintis su tuo, kas vaizduojama, vidinį patyrimą su potėpiu, linija, ritmu, spalva. Šviesa, gamtos kaitos dinamika, daiktų paviršiai, spalvos — sukelia pojūčius, o jų pastebėjimas ir patyrimas per tapybą — įžemina.
Atrakintas tapybinis matymas gali tapti vidinės ramybės erdve, kurioje gausu vietos klaidžiojimui, savęs pažinimui. Tai laikas susitikimui su dabartiniu autentišku savimi, savitai matančiu pasaulį.
Lina Aukštuolė
Esu sertifikuota Yoga Alliance jogos mokytoja (RYT 200), vedanti Hatha, Vinyasa, Yin jogos praktikas. Taip pat sertifikuota Vaikų jogos mokytoja (Yoga Alliance YACEP kursai “Yoga Zoo”). Savo praktikose akcentuoju funkcionalumą (pozų pritaikymą skirtingiems kūnams) ir pojūčius (somatinį judesį). Siekdama suteikti gilesnį jogos patyrimą, naudoju dėmesingumu (mindfulness) grįsto streso valdymo principus.
Tikiu, kad joga vyksta ne tik ant kilimėlio, kiekvienas ją gali neštis ir pritaikyti savo kelionėje, todėl žinojimas, kas yra joga ir pojūtis, kaip ją patiriame, yra labai svarbios praktikos dalys.
Marija Siliūnienė
Esu Marija, sertifikuota jogos mokytoja (200YTT Vinyasa, 100YTT Hatha, 80YACEP Yin, 30YACEP Inversions), mama, garbanota pasaulio tyrinėtoja su juostiniu fotiku ant pečių. Jogos praktikas vedu Lietuvoje ir Sicilijoje, Italijoje. Kelionę su judesiu pradėjau anksti vaikystėje, lauko teniso aikštelėse ir ten praleidau daugiau nei dešimt metų, o per juos judėti, mėgti pavargusį kūną, jausti gyvybę ir laisvę - tapo nepaprastai malonu. Širdis sakė, kad judėti - mano. Užaugau sportuojančioje šeimoje ir judesys ne tik jungė mus visus, bet ir tapo pirmu atsaku į nerimą ir liūdesį.
Prieš 10 metų jogos griebiausi, kai buvau labai nelaiminga. Ir kai laikina buvo viskas, tik ne praktika, o ta valandos tyla ir statomas atsakas į neramybę buvo kaip niekada reikalingas - supratau, kad radau "savo". Širdis vėl tai tvirtino. Dievinu kvėpuojantį kūną, pistacijų kremo pripildytus kruasanus, matchą, stovėti ant rankų, nusijuokti kai balansas numeta žemyn ir prigauti save, kai būti žemyn žiūrinčiam šuny - nekantru. Su joga ir meditacija patyriau ir nėštumą, kūno transformaciją ir grįžimą į stiprų, naują kūną.
Praktikose daug dėmesio skiriu ne tik fizinei asanai (formai, pozicijai), bet ir jogos tradicijai - į rankas imu ukulelę ir sudainuoju mantras, primenu apie išminčių istorijas, mokau Sanskrito. Kadangi dirbu ir IT srity, mėgstu praktikose ilgiau nagrinėti anatomiją ir moksliukiškai tikslinti asanas.
Susitikim kilimėly, bus gera.
Laura Marija
Mano vardas Laura Marija, esu tarpdisciplininė menininkė ir garso terapijos praktikė.
Save išreiškiu per garsinį gydymą, reiki ir juslinės energijos piešinius.
Vadinu save XXI amžiaus flaneuse (moteris, kuri klaidžioja gatvėmis).
Mane suformavo mano gyvenimas skirtinguose miestuose: Barselonoje, Londone ir Niujorke.
Pagrindinės mano praktikos temos yra psichogeografija, intymumas, švelnumas, draugystė ir dvasinis gydymas.
Šiuo metu eksperimentuoju su kūno žaidimų aikštele. Kuriu ritualus, naudodama piešinį ir gėlių žiedlapius. Tyrinėju naujas dvasingumo formas, atsiskleidžiant ir jaučiant pažeidžiamumą.
Selda Soul Space Londone pabaigiau du krištolo dubenų garso terapijos kursų lygius ir praktikuoju iki šiol. Taip pat baigiau ir reiki studijas. Tiek garso gydymą, tiek reiki derinu su savo meninėmis praktikomis. Man labai patinka šis stebuklingas susiliejimas ir norėčiau juo pasidalinti su pasauliu.
Džiaugiuosi galėdama su jumis kartu kvėpuoti bei patirti krištolo dažnius.
Ieva Luna
Esu jogos mokytoja, „Moonlight Yoga Retreats“ stovyklų įkūrėja, turinti daugiau nei penkerių metų jogos mokymo patirties Ispanijoje, Anglijoje bei Lietuvoje. Per karantiną sukūriau savo „YouTube“ jogos kanalą, kuris subūrė daugiau nei 13 tūkst. žmonių bendruomenę.
Mano vedamose yoga movement praktikose jogos tradicija susitinka su šiuolaikiniu mokslu. Šių praktikų metu judame iš vienos pozos į kitą, tyrinėdami procesą, kvėpavimą ir kūno pojūčius bei galimybes. Stipriname raumenų jėgą ir prisitaikymą aplinkoje plečiant judesių įvairovę. Man be galo svarbu sukurti jaukią ir svetingą aplinką, kurioje kiekvienas žmogus jaustųsi palaikomas savo jogos praktikos kelionėje. Manau, kad pažengusi joga tai nebūtinai stovėjimas ant galvos. Tai – vidinė intencija bei savęs tyrinėjimo ir pažinimo procesas.
Marija
Stonytė-Idzelė
Sertifikuota Yoga Alliance mokytoja
RYT 200, Vinyasa Flow (Vilnius)
RYT 300, Iyengar and Vinyasa Flow (India, Goa)
Mane domina ne objektai, bet būtent tarpai tarp jų.
Kas yra tarp įkvėpimo ir iškvėpimo? Kas yra tarp vienos ir kitos asanos?
Erdvė. Ji atsiveria mūsų kūne, kvėpavime, mintyse ir kur kas giliau.
Kas gali nutikti kai manęs nebesieja joks objektas ir jaučiuosi pilnatvėje? Tai laisvė tekanti mumyse.
Pagarba jogos tradicijai ir nuolatinis ieškojimas kaip ją integruoti šiandienos kontekste. Tai yra manoji pagrindinė užduotis. Esu už sveiką tolygumą ir tvarų judesį ilgalaikėje perspektyvoje. Ir tai susideda iš nuoseklių žingsnių, pažinimo savo fizinio kūno ir gebėjimo įsiklausyti į jį.
Kadangi esu iš architektūros lauko, jogos praktika man yra apie vidinių erdvių kūrybą. Esu patyrusi ofiso gyvenimą, kūrybinį darbą, tad puikiai žinau ko reikia perdegusiai galvai ir kūnui. Praktikose itin daug dėmesio skiriu saugumui ir detalumui. Noriu jog kiekvienas atėjęs į praktiką tęstų judesio kelionę sklandžiai.
Ieškokime vidinės kompozicijos skambesio kartu, kad kuo plačiau, kuo švariau ramybė ir pakilumas atsivertų. Tai didi galimybė dalintis šia darna ne tik su savimi praktikos metu, bet ir kasdienio gyvenimo tėkmėje su kitais.
Ugnė Veržbickaitė
Esu Ugnė – dula ir sertifikuota NADA akupunktūros specialistė. Be ilgametės patirties gimdymo srityje, specializuojuosi akupunktūroje, ypatingą dėmesį skirdama žmonių emocinei ir fizinei gerovei. NADA akupunktūros metodika, kurią taikau, yra ypač efektyvi mažinant stresą, nerimą ir nuovargį, padedanti atkurti vidinę pusiausvyrą. Būdama trijų vaikų mama, puikiai suprantu motinystės kelionės iššūkius, bet taip pat žinau, ką reiškia kasdienybė, kurioje stresas ir nerimas tampa nuolatiniais palydovais.
Tikiu, kad kūnas ir protas yra glaudžiai susiję, todėl siekiu pasiūlyti visapusišką paramą, kuri padeda ne tik sumažinti stresą, bet ir pagerinti gyvenimo kokybę. Be to, tikiu kiekvieno žmogaus įgimtu gebėjimu gyti. Stengiuosi sukurti saugią erdvę tam, kad prisimintum, ką galbūt trumpam esi primiršęs, ir savo tempu po truputį grįžtum atgal į save.